Vārtsargs Aleksandrs Koliņko

Aleksandrs KolinkoAleksandrs Koliņko ir viens no Latvijas futbola izlases veterāniem, kas jau divas reizes ir guvis gada labākā futbolista titulu – 2006. gadā, kad Aleksandrs Koļinko spēlēja futbola klubā “Rubina”, bet pēdējo reizi 2014. gadā, spēlējot Krievijas 1. līgas klubā “Baltika” sastāvā.

Aleksandrs Koļinko ir dzimis 1975. gada 18. jūnijā Rīgā. Futbolista karjeru viņš ir uzsācis 1994. gadā, spēlējot fārmklubā Interskonto, kas gadu vēlāk tika nosaukts par Skonto-Metāls. Kopš futbolista karjeras pirmsākumiem vārtsargs Aleksandrs Koļinko ir spēlējis ne tikai Latvijas izlases sastāvā, bet arī dažādos ārzemju futbola klubos. 22 gadu vecumā viņš debitēja Latvijas izlases sastāvā, taču par pamatvārtsargu kļuva tikai 1999. gadā; kopš tā laika viņš ir Latvijas izlases pamatvārtsargs jau vairāku gadu garumā. Aleksandrs Koļinko spēlējis tādās komandās kā Interskonto, Skonto-Metāls, Skonto FC. Sākot ar 2000. gadu viņš bijis vārtsargs dažādos ārzemju futbola klubos, piemēram, Crystal Palace F.C., kas ir Anglijas 1. līgas klubs, tāpat pēc tam spēlējis dažādos Krievijas futbola klubos – FK Rostov, FK Rubin. Šajā laikā Aleksandrs Koļinko bija labākais Latvijas vārtsargs, kā arī bija viens no labākajiem vārtsargiem Krievijas Premjerlīgā.

Kad viņš saņēma gada labākā futbolista balvu pirmo reizi, pēc tam gandrīz gadu Aleksandrs Koļinko nebija noslēdzis līgumu ar nevienu no futbola klubiem. 2008. gadā viņš spēlēja JFK Olimps/RFS, taču līgums netika noslēgts. Pēc tam viņš kļuva par vārtsargu FC Dinamo Bukareste komandā, taču netika nospēlēta neviena oficiāla spēle, līdz ar to netika pagarināts arī līgums. 2009.gada augustā Aleksandrs Koļinko atgriezās Latvijā, kur pievienojās FK Ventspils, tomēr jau gadu vēlāk sportists atkal devās uz Krieviju, kur noslēdza līgumu ar “Spartak”, kā arī vēlāk 2011.gadā pārgāja uz Kaļiņingradas “Baltik”. 2015. gadā viņš atgriezās Latvijā un turpina spēlēt Jūrmalas FK “Spartaks”.

Līdzšinējā futbolista karjerā Aleksandrs Koļinko ir vairākas reizes atzīts par Latvijas čempionu (no 1996. – 2000. gadam), 1996., 1998., un 2000. gadā saņēmis Latvijas kausu, trīs reizes atzīts par labāko Latvijas čempionāta vārtsargu (1997., 1999. un 2000. gadā), kā arī ieguvis gada futbolista titulu divas reizes.