Pasaules 5 vērtīgākie futbola klubi

Pasaulē ir ļoti daudz futbola klubi, jo futbols ir viens no pasaules visspēlētākajiem sporta veidiem. Tāpēc es vēlējos izveidot sarakstu ar 5 labākajiem un līdz ar to arī vērtīgākajiem futbola klubiem, lai dotu ieskatu jums tajā, cik augstā līmenī patiesībā ir futbols.

1. Pasaules vērtīgākais futbola klubs ir Real Madrid no Spānijas, kura vērtība ir 3300 miljoni dolāru.

real madridŠis futbola klubs ir bāzēts Madridē, kā jau to liecina kluba nosaukums. Tas tika izveidots jau tālajā 1902. gadā, un tā nosaukums tolaik bija Madrides Futbola klubs. Vārds Real spāņu valodā nozīmē karalisks, tādēļ 1920. gadā to piešķīra Karalim Alfonso, tādēļ vēl mūsdienās šī kluba emblēmā ir karaliskais kronis. Atšķirībā no citiem futbola klubiem, šis klubs pieder un to pārvalda paši Real Madrid kluba locekļi. Klubs sāka sevi parādīt kā uzvarētājus jau 1950. gados un to dara līdz pat mūsdienām – klubs ir 32 reizes uzvarējis spāņu La Liga turnīros, kā arī 9 reizes ieguvis Eiropas labākā futbola kluba titulu, uzvarot UEFA čempiona līgā.

2. Otrais pasaulē vērtīgākais futbola klubs ir Lielbritānijas Manchester United ar vērību 3165 miljoni dolāru.

Manchester unitedŠī kluba mājvieta ir Lielās Mančestras novads, Vecā Traforda. Šis klubs tika izveidots 1878. gadā, taču 1902. gadā tas ieguva tā pašreizējo nosaukumu. Šis klubs ir uzvarējis vairākos Lielbritānijas kausos, kā arī ir trīskārtējs Eiropas kausa čempions un vienu reizi arī ieguvis UEFA un FIFA pasaules kausa uzvarētāja titulu.

3.  Trešais vērtīgākais pasaules futbola klubs ir spāņu klubs Barcelona, kura vērtība ir 2600 miljoni ASV dolāru.

BarcelonaŠo klubu 1899. gadā izveidoja grupa šveiciešu, angļu un katalāņu futbolisti un tā mājvieta ir Spānijas galvaspilsēta Barselona. Lai gan šīs ir futbola klubs, daudzi uzskata, ka tas ir arī kā katalāņu kultūras simbols, jo to vada šī kluba atbalstītāji, nevelti tieši šim klubam ir arī pasaulē lielākā fanu bāze un Barcelona ir visvairāk atbalstītā sporta komanda pasaulē. Šis klubs ir arī Spānijā visveiksmīgākais klubs, jo ir ieguvis visvairāk spāņu līgu kausus – kopā 84, kā arī šis klubs ir ieguvis 4 UEFA kausa uzvarētāja titulus, kā arī viņu kontā ir divas FIFA pasaules kausa uzvaras.

4. Ceturtais pasaules vērtīgākais futbola klubs ir Arsenal – Lielbritānijas klubs ar tā vērtību 1326 miljoniem dolāru.

ArcenalArsenal ir angļu futbola klubs, kura mītnes vieta ir Londona. Šis klubs ir viens no angļu visveiksmīgākajiem futbola klubiem, jo tas ir uzvarējis daudz un dažādos čempionātos, tai skatā FA līgā.

5. Un piektais pasaulē vērtīgākais klubs ir vācu Bayern Munich klubs ar vērtību 1309 miljoni ASV dolāru.

bayen munichŠo klubu izveidoja 1900. gadā 11 futbolisti, un tā mājvieta ir Minhene, Vācija, kas ir Bavārijas novadā. Šī komanda ir Vācijas labākā futbola komanda, ko apliecina 16 uzvarētie nacionālie kausi un 24 nacionālie turnīri. Kā arī Bayern ir uzvarējuši UEFA kausa izcīņā, un pat FIFA pasaules kausā un divas reizes arī starptautiskajā futbola kausā, kas tikai pierāda, ka šis klubs ir ne tikai veiksmīgs Vācijā, bet vispār viens no veiksmīgākajiem Eiropas futbola klubiem.