Lionels Messi

lionel messiFutbols neapšaubāmi ir pasaulē populārākais sporta veids. To spēlē miljoni, un tam nav vajadzīgs daudz ekipējuma – ar laukumu, kur spēlēt, un bumbu. Profesionālajā futbolā ir ļoti daudz ievērojamu spēlētāju. Viens no mūsdienu paaudzes leģendām ir argentīniešu spēlētājs Lionels Messi.

Lionels Andres Messi dzimis 1987. gadā Rosario pilsētā Argentīnā. Ar futbolu sācis nodarboties agrā vecumā, spēlējot tēva vadītā komandā. Vēlāk Messi pārcēlies uz Rosario vietējo jauniešu komandu, kura 4 gadu laikā zaudēja tikai vienā spēlē. Lionela Messi talants nepalika bez ievērības. Rosario pieaugušo komanda interesējās par viņa progresu, bet nebija gatavi maksāt par viņa medicīnisko aprūpi – spēlētājam bija augšanas hormonu deficīta sindroms. Savukārt spāņu futbola klubs Barcelona, bija gatavs ar to rēķināties, un 11 gadu vecumā Lionels Messi parakstīja līgumu ar FC Barcelona. Turpmākajos gados viņš trenējās un spēlēja kluba jauniešu sistēmā. 2003. gadā viņš sāka karjeru pieaugušo futbolā, bet jau gadu vēlāk debitēja Barcelona pirmajā komandā. 17 gadu vecumā viņš guva savus pirmos vārtus Spānijas pēc spēka pirmajā līgā – La Liga. 2 gadu laikā šis spēlētājs izcīnīja stabilu vietu pamatsastāvā un pat kļuva par vienu no uzbrukuma līderiem. Messi ļoti bieži izcēlās ar vārtu guvumiem, kas viņam ļāva aizvest komandu pretī dažādiem tituliem un iegūt daudzas individuālās meistarības apbalvojumus.

Lionels Messi 6 reizes atzīts par gada labāko futbolistu pasaulē. Trīs reizes atzīts par labāko spēlētāju Eiropā. 24 gadu vecumā kļuva par FC Barcelona visu laiku rezultatīvāko spēlētāju. 2014. gadā viņš kļuva par visu laiku rezultatīvāko spēlētāju La Liga un UEFA Čempionu līgā. Šo spēlētāju bieži vērtē kā labāko pasaulē, vai vismaz labāko līdzās savam lielākajam konkurentam Krištiānu Ronaldu. Sava kluba sastāvā Messi 6 reizes uzvarējis La Liga, ieguvis 6 Spānijas futbola superkausus, divreiz uzvarējis Karaļa kausā, 3 reizes triumfējis UEFA Čempionu līgā, ieguvis divus UEFA superkausus un divus FIFA pasaules klubu kausus. Lionels Messi ir vienīgais spēlētājs, kurš bijis rezultatīvākais Čempionu līgā 4 gadus pēc kārtas, kā arī uzstādījis rekordu šajā turnīrā, gūstot 5 hat-trick sezonas laikā.

No U20 vecuma grupas Messi pārstāv Argentīnas izlasi. 2005. gadā U20 Pasaules kausā Argentīna uzvarēja, un Lionels Messi tika atzīts par labāko turnīra spēlētāju, kā arī par labāko vārtu guvēju. 26 gadu vecumā viņš kļuva par jaunāko argentīniešu spēlētāju, kurš spēlējis un guvis vārtus FIFA Pasaules kausa turnīrā. 2008. gadā viņš kopā ar Argentīnas izlasi ieguva olimpisko zelta medaļu. 2014. gada pasaules kausā viņš aizveda savas valsts izlasi līdz finālam, kurā gan pagarinājumā tika atzīts Vācijas izlases pārākums. Messi tika atzīts par turnīra labāko spēlētāju.

Lionela Messi spēles stils ir ļoti īpašs. Viņš atrodas zemā līdzsvara stāvoklī, kas ļauj ātri mainīt virzienu un izvairīties no pretiniekiem. Auguma un spēles stila dēļ, viņš bieži tiek salīdzināts ar citu Argentīnas futbola leģendu – Diego Maradonnu, kurš pats uzskata Messi par vienu no labākajiem spēlētājiem pasaulē. FC Barcelona bijušais menedžeris Peps Gvardiola reiz izteicies, ka Messi ir vienīgais spēlētājs, kurš ar bumbu skrien ātrāk nekā bez tās. Viņa īsās un spēcīgās kājas ļauj ātri uzņemt ātrumu un tanī pašā laikā nezaudēt kontroli pār bumbu. Kvalitatīvās tehnikas un ātruma iespaidā Messi bieži uzbrukumus noslēdz individuāli, bet viņš ir apveltīts ar lielisku spēju pārredzēt laukumu un izkārtot lieliskas vārtu gūšanas iespējas saviem komandas biedriem.