Kāpēc jauniešiem labāk būtu spēlēt futbolu nekā lietot alkoholu

jauniesi un alkoholsBrīvā laika pavadīšana. Atkal un atkal atgriežamies pie šīs tēmas. It kā jau varētu darīt daudz ko, nu bet tā īsti darīt negribam vai arī nemākam. Cik lielā mērā mēs mākam atslābināties un atpūsties pēc smagas darba vai mācību nedēļas? Stress, steiga, aizņemtība, milzīgais darbu saraksts, kurus ir jāpaspēj izdarīt un tad, kad ir pienākušas brīvdienas , cik lielā mērā mēs mākam no tā visa atslēgties… Bieži vien nemākam, brīvdienas ir klāt, bet mūsu prāts vēl joprojām ir darbā vai mācībās. Bēdīgi, bet ļoti daudzi jaunieši un arī vecāka gada gājuma cilvēki, lai atslābinātos pēc smagās darba nedēļas, izvēlas lietot alkoholu un tādā veidā atslābināt savu saspringušo prātu. Bet vai tas ir labākais veids? Var meklēt arī citus veidus, kā palīdzēt savam ķermenim atpūsties. Viens no tādiem veidiem varētu būt fiziskas aktivitātes, kas ir ļoti labs līdzeklis cīņā ar stresu: futbols, basketbols, skriešana, volejbols, orientēšanās sports, teniss, hokejs u.t.

Šodien, man jums gribētos izstāstīt, gan par alkohola postošo ietekmi uz organismu, gan par fizisko aktivitāšu, tieši par futbola labvēlīgo ietekmi uz organismu.

Kas notiek ja lietojam alkoholu.

Alkohola lietošana mūsdienās ir kļuvusi par vienu no aktuālākajām tēmām. Mēs to lietojam svinībās, ikdienā, ar iemeslu un bez iemesla. Tas ir vieglākais prāta atbrīvošanas un „problēmu slīcināšanas veids”. Ja agrāk alkoholismam bija tendence samazināties, tad tagad tas strauji paaugstinās. Alkoholisma dēļ ir vislielākā mirstība. To sāk novērot arvien gados jaunākiem cilvēkiem. Nelaimes gadījumi, traumas ir ļoti bieži saistītas ar alkoholisma lietošanu, nemaz nerunājot par autoavāriju skaitu dzērumā.

Kā alkohols iedarbojas uz mūsu iekšējiem orgāniem.

Sirds – asinsvadu slimības – alkohola iespaidā tiek bojāts sirds muskulis, kas ir daudzu sirds saslimšanu iemesls. Rentgena izmeklējumi parāda, ka sirds bieži vien ir palielināta jauniešiem, kuri alkoholu lieto tikai īsu laika periodu.

Kuņģa – zarnu trakta pataloģija – attīstās tādas slimības kā gastrīts, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas.

Aknas – alkohola ietekmē aknu darbības funkcijas tiek traucētas, var attīstīties aknu ciroze.

Nieres – alkohols bojā maigo nieru epitēliju, tiek traucēta nieru darbība.

Psihiskās novirzes – halucinācijas, ķermeņa daļu tirpšana, krampji, ekstremitāšu nespēks, ķermeņa daļu paralīze.

Imūnā sistēma – alkohols graujoši ietekmē cilvēka imūno sistēmu, samazina limfocītu izstrādi, veicina alerģijas rašanos.

Muskuļi un āda- izraisa muskuļu vājumu un atrofēšanos, attīstās ādas slimības.

Dzīves ilgums – alkohola lietošana izraisa priekšlaicīgu novecošanos, pēc statistikas datiem, cilvēki, kuri lieto alkoholu vidēji dzīvo par 15 – 20 gadiem mazāk.

Lūk, kādas sekas ir brīvā laika pavadīšanai, kurā tiek lietots alkohols.

Kā mūsu organismu iespaido futbola spēlēšana.

Futbols ir aizraujoša spēle, kura patīk daudziem. Emocijas, azarts: to visu izjūt gan spēlētāji, gan līdzjutēji.

Futbola ietekme uz organismu.

Nostiprina kaulus – neskatoties uz to, ka futbolisti bieži gūst traumas, patstāvīga nodarbošanās ar to nostiprina kaulu muskuļus. Futbolistiem vecumdienās nesāp kājas.

Palielina izturību – labvēlīga ietekme uz sirds asinsvadu sistēmu, sirds viegli adaptējas pie jaunām fiziskām un garīgām slodzēm, praktiski neslimo ar tahikardiju, ģīboņiem.

Attīstās plaušas, kāju un gurnu muskuļi. Tas ir veselīgi ne tikai jauniešiem, bet arī jaunietēm. Jaunietēm, kuras spēlē futbolu ir daudz slaidākas kājas.

Uzlabo reakciju un trenē prāta spējas. Futbola galvenais ir nosargāt bumbu. Futbolistiem vajag zibenīgi reaģēt uz visiem notikumiem, kuri norisinās laukumā. Tāda pastāvīga uzmanības trenēšana iespaido reakcijas ātrumu un trenē apķērību.

Lūk, tāds pavisam īss ieskats divos brīvā laika pavadīšanas veidos. Jūs paši varat izvēlēties to, kurš jums ir patīkamāks un lietderīgāks.