Kāpēc cilvēki skatās futbolu?

futbols

Uz brīdi paskatīsimies uz šo sporta veidu no malas un izmetīsim no galvas visus priekšstatus par to, cik tas ir interesants un aizraujošs. Ja mēs paskatāmies vienkārši bez zināšanām no malas uz šo sporta veidu tad var likties dīvaini, kā tik liela daļa pasaules iedzīvotāju var skatīties, kā 20 pieauguši vīrieši trenkā vienu bumbu pa laukumu un mēģina to iespert vienos vai otros vārtos. Tieši tāpēc arī man liekas dīvaini, kāpēc cilvēki skatās un fano līdzi šādam sporta veidam, kur pa zālienu skraida cilvēki un mēģina šo bumbu dabūt viens otra vārtos. Es saprastu, ja visi cilvēki ietu un spēlētu šo sporta veidu ārā, jo tad tiek veiktas fiziskās aktivitātes un mēģināts strādāt komandā, bet skatīšanās no malas ir pavisam nesaprotama.

Būtībā jau ne tikai futbols, bet jebkurš sporta veids, kuru cilvēki skatās ir dīvains, jo kāpēc gan stundām ilgi sēdēt pie televizora un just līdzi vienai vai otrai komandai, ja tajā laikā ir iespējams izlasīt kādu grāmatu, uzzināt kaut ko jaunu vai vienkārši pavadīt laiku ar sev tuviem cilvēkiem. Sports, jeb precīzāk, sporta skatīšanās ir vienkārša laika nosišana cilvēkiem, kuriem dzīvē ir pārāk maz asuma, pārāk maz naudas, vai citas problēmas un tā, viņuprāt, ir vienīgā izeja, kā izkļūt no šīs vienmuļās dzīves. Paskatoties, kas notiek Anglijā, kur futbola fani veido fanu klubus, un pat pēc spēlēm kaujās, lai tikai pierādītu viens otram, ka viņu komanda ir labākā. Šādas situācijas skaidri un gaiši parāda, cik tomēr cilvēki ir vāji, ja pat šāds komerciāls sporta veids spēj viņus teju vai izvest no prāta, jo katru reizi, kad spēlē viņu mīļākā komanda viņiem ir šī spēle noteikti jāskatās.

Futbols pamatā ir tikai sporta veids un tam nevajadzētu būt nekam īpašam, bet televīzijas programmas un mārketings padara to lielai daļai sabiedrības neatvairāmu tāpēc arī tik daudz cilvēki katru nedēļas nogali pielīp pie šiem televizora ekrāniem un vēro gan futbolu gan citus sporta veidus. Būtībā jau nav nozīmes, vai iet spēle vai spēles atkārtojums, bet lielai daļai cilvēku ir tendence par visu vari noskatīties šo spēli tieši tiešraidē, jo lūk spēlē viņu komanda, kas patiesībā nav viņu, bet pieder kādam cilvēkam, kas no šīs spēles noteikti nopelna miljonus. Tieši tāpēc nākamreiz, kad skatāties futbolu padomājiet, vai nav kaut kas labāks, ko jūs ar savu dzīvi varētu iesākt kā to izniekot pie televizora ekrāna skatoties, kā 20 vīrieši trenkā bumbu.