Brazilijas Futbola čempionātu atklāja paralizēts cilvēks ar eksoskeletu

Brazilijas eksoskeletsŠī gada Brazīlijas Futbola čempionāta atklāšana San Paulu ieies vēsturē ar to, ka to atklāja 29 gadus vecais Džuliano Pinto, kurš, lai gan ir paralizēts, spēja iespert pa futbola bumbu, izmantojot eksoskeletu.

Eksoskeletu Dūkas universitātē sadarbībā ar vairākām citām universitātēm izstrādāja vairāk nekā 150 dažādu pētnieku komanda. Viņi strādāja neiro zinātnieka Doktora Migela Nikolelis vadībā, lai izstrādātu šo ierīci, kas ļautu paralizētiem cilvēkiem atkal staigāt un veikt visas ikdienas darbības. Šīs ierīces projekta iedvesmojošais nosaukums ir “Walk Agais Project” jeb latviski tulkojot “Atkal staigā projekts”.

Šī ekoskeleta sistēma ir robotisks kostīms, kuru uzvelkot, tā valkātājs var kustināt savas kājas vienkārši domājot par šo kāju kustināšanu un staigāšanu. Šī kostīma ķiverē ir iestrādāti sensori, kuri uztver kostīma nēsātāja smadzeņu informāciju un novada šo neiroloģisko informāciju un kostīma datora sistēmu, kura atrodas šī ekoskeleta mugursomā. Pēc tam, kad šo informāciju ir apstrādājis dators, tas nosūta to tālāk uz kostīma kāju daļu, kā rezultātā šīs kājas sāk kustēties, izmantojot hidrauliskos dzinējus. praktiski, šis kostīms ieraksta tā valkātāja smadzeņu signālus, kuri, ar datora palīdzību, tiek pārveidoti komandās, ar kuru palīdzību robots sāk kustēties un atļauj tā valkātājam atkal staigāt.

Cilvēks, izmantojot šo robotisko kostīmu ne tikai var atkal staigāt, bet arī viņš, pateicoties, kostīma kājās iebūvētajiem dzinējiem izjūt sajūtas, it kā viņš patiešām staigātu, nevis viņu uz priekšu nestu robots, kas ir lieliski ikvienam paralizētajam cilvēkam, kas atkal ilgojas pēc staigāšanas.

Lai izrādītu šo ierīci un parādītu šo iespaidīto sasniegumu no vidukļa paralizētais Pinto veiksmīgi paspēra futbola bumbu šī gada Futbola čempionāta atklāšanas ceremonijā. Šis mirklis patiešām ieies vēsturē, jo viņa ideja par robota kostīmu – eksoskeletu – ,kuru varētu kontrolēt ar prātu, un kurš palīdzētu paralizētiem cilvēkiem atkal staigāt, patiešām kļuva par īstenību. Un šī ierīce ir tikai pirmais solis šādu izgudrojumu virzienā, kas, cerams, kļūs par lielisku nākotni viesiem paralizētajiem cilvēkiem, jo tas atļaus viņiem atkal staigāt.