2014 FIFA World cup(pasaules kausa turnīrs)

fifa 2014Ik pa četriem gadiem Starptautiskā futbola asociācija (FIFA) rīko pasaules kausu, kurā sacenšas labākās vīriešu futbola komandas.

Šajās sacensībās piedalās 32 komandas no dažādām valstīm. Šis kauss norisinās apmēram viena mēneša garumā, kura laikā visas komandas savā starpā sacenšas par godu tikt atzītai par pasaulē labāko futbola komandu un Pasaules Kausa trofeju.

Šajā gadā šīs sacensības norisināsies Brazīlijā no 12. Jūnija līdz par 13. Jūlijam. Brazīlija tika izvēlēta kā čempionāta norises vieta jau 2007. gadā, kad Futbols Asociācija nolēma, ka turnīram ir atkal jānotiek Dienvidamerikā, lai neviens kontinents netiktu izslēgts vai diskriminēts.

Šī būs otrā reize, kad Pasaules futbola čempionāts norisinās Brazīlijā, iepriekšējo reizi tas notika 1950. gadā.

Kvalifikācijas spēles šim pasaules kausam sākās jau 2011. gada jūnijā un čempionātam ir kvalificējusies 31 komanda. Arī Pasaules Kausa šī gada māju – Brazīlijas – komanda spēlēs šajā turnīrā, tikai atšķirība ir tā, ka tās valsts komanda, kurā notiek šis turnīrs, kausā piedalās obligāti un bez ierunām.

Valstis, kuru nacionālās komandas ir kvalificējušās 2014. gada čempionātam ir: Austrālija, Irāna, Japāna, Dienvidkoreja, Alžīrija, Kamerūna, Gana, Kotdivuāra, Nigērija, Kostarika, Hondurasa, Meksika, Amerikas Savienotās Valstis, Argentīna, Brazīlija, Čīle, Kolumbija, Ekvadora, Urugvaja, Beļģija, Bosnija un Hercegovina, Horvātija, Anglija, Francija, Vācija, Grieķija, Itālija, Nīderlande, Portugāle, Krievija, Spānija un Šveice.

Šī turnīra ietvaros kopā tiks nospēlētas 64 spēles 12 dažādās Brazīlijas pilsētās.

Katra komanda, kura tik vien kā piedalās šajā turnīrā jau saņems vismaz 8 miljonus ASV dolāru, bet uzvarētāj komanda saņems 35 miljonus ASV dolāru.

Kas interesanti, pirmoreiz Pasaules Kausa vēsturē tiks izmantota jauna un unikāla tehnoloģija – vārtu līnijas tehnoloģija, kas palīdzēs spēļu tiesnešiem un nodrošinās, ka tiks ieskaitīti visi vārti, kuri tiks iesisti un neradīsies nekādi pārpratumi.